SUKCES NASZEGO UCZNIA DOMINIKA NOWAKA.

Utworzono dnia 27.03.2023

Śląski Kurator Oświaty corocznie ogłasza we wrześniu Konkursy Przedmiotowe. Konkursy przebiegają w trzech etapach: szkolny, rejonowy, wojewódzki.  Na podstawie opracowanych materiałów, treści posdtawy programowej oraz treści wykraczających uczniowie przygotowywują się pod okiem nauczycieli przedmiotówców. Do konkursów przeważnie przystępują uczniowie klas VII czy VIII.

W tym roku również uczniowie z naszej klasy VIII zmierzyli się z następujących przedmiotów: język polski, matematyka, historia, język angielski, geografia, fizyka, biologia.

Do drugiego etapu z konkursu z matematyki przeszli Dominik Nowak, Dominika Bednarska. Odbyl się on 28  listopada 2022r

Do drugiego etapu z geografii przeszedł Dominik Nowak - odbył się on 25 listopada 2022r.

Do drugiego etapu z fizyki przeszedł Dominik Nowak - odbył się on 30 listopada.

Weryfikacja wysłanych prac konkursowych była pomyślna i Dominik Nowak przezedł do III etapu ze wszystkich trzech przedmiotów.

Ostarnie etapy konkórsów odbyły sie na przełomie lutego i marca 2023r.

WYNIKI TYCH KONKUSRÓW PRZYSPORZYŁY OGROMNEJ DUMY DLA NASZEJ SZKOŁY I WIELKIEGO SUKCESU DOMINIKOWI. W HISTORII SZKOŁY NIE BYŁO UCZNIA, KTÓRY Z TAK TRUDNYCH PRZEDMIOTÓW OKAZAŁ SIĘ LAUREATEM Z MATEMATYKI I FINALISTĄ Z GEOGRAFII I FIZYKI! GRATULIJEMY!!!

Tytuł laureata z matematyki zwalnia Dominika z pisania egzaminu ósmoklasiesty z tego przedmiotu i daje mu wynik na egzaminie 100%, a tytuły finalisty dają Dominikowi dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej! Myślę że przed Dominikiem niejedna szkoła stoi otworem.

Ogromna wiedza Dominika i praca przygotowawcza, mnóstwo godzin na rozwiązywaniu zadań, ale także na opracowywaniu tematów których jeszcze nie przerabiał - opłacała się!

GRATULACJE RÓWNIEŻ DLA NAUCZYCIELI OPIEKUNÓW! - Pani Barbarze Olbromskiej, Pani Alicji Faber - Klinowsiej oraz Panu Tomaszowi Juraszkowi.