PO RAZ KOLEJNY OTWARLIŚMY NASZE SERCA!

Utworzono dnia 02.01.2024

Jak co roku w naszej szkole działające koło wolontariatu stara się włączać do akcji charytatywnych, przyświecają nam słowa Jana Pawła II naszego patrona:

W okresie przedświątecznym wzięliśmy udział w następujących akcjach

1. "Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach" - akcja jest organizowana przez Towarzystwo Patriotyczne ”Kresy” z Częstochowy, które organizuje corocznie akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie dla dzieci rodaków mieszkających w obwodzie lwowskim. Z zebranych darów udało nam się przygotować 10 bardzo ładnych paczek, w których znalazły się m.in. zabawki, gry, artykuły papiernicze, słodycze, soczki. Paczki zostały przewiezione do Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej, a następnie do Częstochowy przez koordynatorów tej akcji.

2. "List od Seniora z Żywiecczyzny" - dla seniorów z okolicznych domów opieki z powiatu żywieckiego zbieraliśmy chusteczki higieniczne, nawilżające, olejki, balsamy, kremy, krzyżówki, słodycze, kawę, herbatę, soczki itp. Ponadto przygotowaliśmy 4 paczki dla konkretnych z imienia Seniorów na podstawie listów przez nich napisanych: znalazły się tam również słodycze, kremy, dezodoranty, ozdoby świąteczne, skarpety, krzyżówki, kalendarze, kubki. Dodatkowo do tych upominków dołączyliśmy kartki z życzeniami wykonane przez uczniów z klasy 5.

3. "Paczuszka dla maluszka" - ta akcja dedykowana jest dla samotnych matek, domów małego dziecka, hospicjów. W tej akcji zbieraliśmy pampersy, chusteczki, oliwki dla dzieci, szampony, kremy, smoczki, butelki dla niemowląt, kaszki itp. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a pod naszą szkolną choinką szybko zapełniało się miejsce.

W imieniu wszystkich, którym staraliśmy się pomóc i sprawić trochę radości serdecznie dziękuję za wszystkie przyniesione podarki: nauczycielom, pracownikom, przedszkolakom, uczniom szkolnym i oczywiście ich rodzicom, którzy tak licznie wzięli w tych akcjach udział.

Bardzo cieszy otwartość serca, ale przede wszystkim wrażliwość na drugiego człowieka, jego potrzeby. To dobra, a może najlepsza lekcja wrażliwośći i bezinteresowności - konkretna pomoc! DZIĘKUJEMY!!!

Zachęcamy do udziału w następnych przedsięwzięciach!

AKCJE CHARYTATYWNE - 2023!

Utworzono dnia 02.01.2024, 21:21