Dzień Zdrowego Śniadania

Utworzono dnia 04.12.2022

"Hej chłopaki i dziewczyny - jedzcie zdrowe witaminy!"

16 listopada 2022r. w naszej szkole było bardzo smacznie, zdrowo i kolorowo, a to za sprawą zajęć w związku z obchodami Dnia Zdrowego Śniadania. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z zasadami zdrowego żywienia, piramidą zdrowego żywienia, promowanie zdrowego jedzenia wśród dzieci i nie tylko. Zadaniem uczniów było przygotowanie propozycji śniadania oraz przepisu na jego przyrządzenie, a następie zaprezentowanie tego całej społeczności szkolnej. Propozycje były przeróżne; bardzo pożywne, bogate w błonnik i witaminy. Były m.in. szaszłyki i sałatki owocowe, tosty z pieczywa razowego, chlebek bananowy, kolorowe i pełne witamin kanapki (ogórek zielony, pomidor, sałata zielona, rzodkiewka, papryka, serek żółty), sałatka grecka, jogurty, granola, koreczki, świeżo wyciskane soki owocowo - warzywne, gofry z owocami. Wszystkie propozycje były pięknie udekorowane i podane. Istotne jest, aby uczniowie pamiętali o zasadach zdrowego odżywiana tak bardzo ważnego do prawidłowego funkcjonowania. A śnadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, który dostarcza energii m.in. do nauki w szkole. Przypomniano również o zasadzie 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Te zasady przypomniała Pani Monika - pedgog szkolny. Odbyła się projekcja krótkich filmików podsumowujących zasady zdrowego odżywiania i roli śniadania w rozwoju i funkcjonowaniu organizmu.

Do tych zadań włączyły się również przedszkolaki. Każda grupa przygotowała plakat - propozycję śniadania.

Dzień Zdrowego Śniadania

Utworzono dnia 04.12.2022, 19:18