KONKURS NA CIASTO!

Utworzono dnia 29.11.2021

DRODZY NAUCZYCIELE, RODZICE, UCZNIOWIE...

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na przepis na ciastko, które będzie naszym firmowym - szkolnym smakołykiem! Szczegóły poniżej!!!

Wadowice mają swoje „Kremówki Papieskie”, Wiedeń „Tort Sachera”, Milówka „Golcówki”, a My…?

W związku z tym rozpoczynamy projekt

KAŻDA WIEŚ, KAŻDE MIASTO WINNO MIEĆ SWOJE CIASTO!

Jego celem jest stworzenie przepisu na ciasto, które stanie się ciastem Naszej Szkoły.

Będziemy nim raczyć gości podczas imprez szkolnych, oferować je podczas akcji charytatywnych, a i sami od czasu do czasu ucieszymy nim swoje podniebienia.

Specjalna wersja uświetni też coroczne ślubowanie pierwszaków.

Chcielibyśmy, aby ciasto nawiązywało do góralskich tradycji Naszej Miejscowości, do Naszego Patrona, życia uczniowskiego.

Trudne?

Na pewno, ale wiemy, że dacie radę?

Proponujemy żebyście przepisy opracowali w klasach. Liczymy przy tym na zaangażowanie w tę pracę Waszych Rodziców, Wasze Mamy, których pysznych wypieków nieraz mieliśmy okazję kosztować.

Dajemy sobie czas do ferii zimowych, przed którymi –mamy nadzieję- dokonamy degustacji Waszych kulinarnych dzieł i wybierzemy wspólnie to odtąd NASZE CIASTO.

Uzupełnieniem działań będzie wybór nazwy dla NASZEGO CIASTA.

POWODZENIA!

Wasi Bibliotekarze